pl | ua
02
10
2014
0210.2014
Aktualności
Grywalizacja - o co chodzi?

Grywalizacja - o co chodzi? Zastanawialiście się pewnie od dłuższego czasu co to jest grywalizacja i o co w niej chodzi. Już niedługo będziecie mogli sami wziąć udział w tej niezwykłej zabawie.

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest Twoja ulubiona gra i dlaczego nie możesz się od niej oderwać? (...) Dobrze zaprojektowane gry mają w sobie coś, co sprawia, że chętnie do nich wracamy i spędzamy z nimi długie godziny, wykonując czasem absurdalne i oderwane od życia czynności (...)
 
Na tym właśnie poelga grywalizacja, która wykorzystuje mechanikę gier do zachęcenia ludzi, aby robili rzeczy, na które zazwyczaj nie mają ochoty lub nie wiedzą, że mogą je robić inaczej. Grywalizacja zmienia aktywności, które nie są specjalnie atrakcyjne, w takie, które trwale przyciągną naszą uwagę i tworzy zabawę z czegoś, co zazwyczaj z zabawą ma niewiele wspólnego.
 
Opis grywalizacji pochodzi z publikacji Jacka Siadkowskiego "Grywalizacja. Zrób to sam! Poradnik" dostępnej na licencji Creative Commons

Powrót
"Materiały graficzne, zdjęcia dostępne w tym serwisie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska"
Copyright © 2014 Private Policy - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych
Realizacja: Sulimo